Jedenáctého listopadu jsme se za Dětské centrum zapojili do Národní potravinové sbírky, a to v Bille v Brně – Líšni. Sbírka dopadla velmi dobře, navzdory různým negativním jevům (např. zdražování) jsme vybrali více potravin a drogerie než v minulých letech. Sbírka pro nás byla velkým povzbuzením, setkáním s lidskou štědrostí. Máme radost, že je stále mezi námi tolik lidí, ochotných darovat část svých prostředků lidem v nouzi.
Sbírkový den by nemohl proběhnout tak hladce, nebýt dobrovolníků, kteří si počínali skvěle.

Děkujeme všem dárcům, dobrovolníkům, Potravinové bance pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s. za výbornou organizaci a podporu, a také Bohu, který dává úrodnou zem, déšť a slunce a sytí nás všechny!
Nyní vyprošujeme u Boha moudrost, abychom s darovanými potravinami dokázali co nejlépe hospodařit a zacházet tak, aby přinesly skutečnou pomoc a požehnání potřebným lidem.

 

Blíží se doba Adventu a přípravy na vánoční svátky, a to je u nás v Dětském centru vždy zvláštní doba, která přináší specifické povinnosti a události.

  • Těšíme se s dětmi na mikulášskou nadílku????
  • Těšíme se na tradiční adventní setkání s přáteli Dětského centra „Čaj o páté“, které se letos uskuteční 8. 12.
  • Andělský strom – i letos jsme se zapojili do projektu Mezinárodního vězeňského společenství z. s., který podporuje posílení vztahu mezi rodiči t. č. ve výkonu trestu odnětím svobody a jejich dětmi, a také zprostředkovává obdarování těchto dětí dobrovolníky, jménem uvězněného rodiče. Nyní již je v plném proudu komunikace s uvězněnými rodiči, kteří mají zájem se do projektu zapojit. Spolu s dopisem a přihláškou jim posíláme také duchovní literaturu, ze které se dozvědí o naději, kterou mají i oni v Bohu a Jeho lásce a odpuštění.
  • V rámci rukodělných kroužků jsme začali s dětmi vyrábět Betlém – figurky jsou z květináčů. Naším cílem je, aby Betlém i s třemi králi, anděly, pastýři, ovečkami, příp. dalšími postavami, ozdobil naši klubovnu během vánoční oslavy. Když si děti dají tu práci a vyrobí figurky navíc, mohou si i nějaké odnést domů.

ilustracni fotografie z webu sikovne ruce eu

(ilustrační fotografie z webu Šikovné-ruce.eu)

Přejeme všem sváteční a pokojnou dobu Adventní!

Opět nám skončil jeden školní rok a nastává čas prázdnin. Oslavili jsme to ve školním klubu party se zmrzlinou a nyní už se rozbíhá prázdninový režim. Pro školní děti je i letos připravena řada akcí a výletů, a také táborový pobyt.

Pro předškolní děti pokračuje i během prázdnin předškolní klub, přidáme také více výletů, abychom si s dětmi užili léta a umožnili jim vidět a zažít nové, zajímavé věci.

Čeká nás také sanitární týden, generální úklid, opravy a přípravy na nový školní rok.

Děkujeme Bohu a také všem podporovatelům, pomocníkům a dobrovolníkům za vše, co jsme zvládli a prožili v právě uzavřeném školním roce a vyhlížíme, co nás čeká o prázdninách.

Jsme vděčni, že se nám podařilo dostat mezi 50 organizací, které byly pro letošní rok vybrány do sbírky Pomozte dětem. Jedná se o náš projekt „Pojďme začít včas“, zaměřený na pomoc předškolním dětem, aby se mohly i přes nepříznivé životní okolnosti zdravě rozvíjet a zvládly úspěšně nástup do školy.

Zda podporu dostaneme, záleží na tom, kolik peněz se ve sbírce vybere. Budeme velmi vděčni za každý příspěvek, můžete si třeba koupit peříčkovou brož v rámci „peříčkového dne“ Pomozte dětem. Každý příspěvek má velikou cenu, protože za všemi 50 projekty je pomoc dětem, které ji velmi potřebují.

Více informací najdete zde:

http://www.pomoztedetem.cz/top-50/

V rámci programů v klubu došlo k několika změnám:

Truhlářská dílna se změnila na rukodělný kroužek - kromě práce se dřevem děláme také další věci - např. výtvarné aktivity, pečení, výzdobu centra, atd. Co se bude v kroužkách dělat, se dozvíte na klubech. Můžete i sami navrhnout, co byste si rádi zkusili, nebo se naučili.

V pondělí a ve středu po kroužkách (15:30 - 16:30) můžete přijít, pokud máte nějaké trápení, problém, se kterým si nevíte rady a potřebujete pomoc. V klubu najdete pracovníka, který vás vyslechne a pomůže vám najít řešení. Můžete si také domluvit doučování, pokud máte potíže ve škole, hrozí vám propadnutí, nebo prostě chcete, aby vám to ve škole lépe šlo.

Díky Pánu Bohu jsme prožili požehnané prázdniny a během září se nám pomalu rozběhl běžný program školního roku. Aktivity a harmonogram v centru zůstávají převážně stejné, jako v minulém školním roce (podrobný rozpis najdete v sekci - klienti - co děláme), změna nastala pouze u truhlářské dílny, která je nyní v pondělí od 14 do 15:30 a také ve středu od 14 do 15:30. Těšíme se na všechny děti, které centrum navštíví.

Podporují nás

wnzWeb na zakázku

 

Statutární město Brno

 

Městská část Brno střed

 

Městská část Brno - sever

Jihomoravský kraj

Ministerstvo práce a sociálních věcí

 

Nadace rozvoje občanské společnosti

podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí

Fond pomoci Siemens

Nadační fond Albert

 

 

 Výbor dobré vůle

 

Sbor Apoštolské církve Brno

sbor Církve Bratrské Betanie

 sbor Církve Bratrské Betanie

Scroll to top