Opět nám skončil jeden školní rok a nastává čas prázdnin. Oslavili jsme to ve školním klubu party se zmrzlinou a nyní už se rozbíhá prázdninový režim. Pro školní děti je i letos připravena řada akcí a výletů, a také táborový pobyt.

Pro předškolní děti pokračuje i během prázdnin předškolní klub, přidáme také více výletů, abychom si s dětmi užili léta a umožnili jim vidět a zažít nové, zajímavé věci.

Čeká nás také sanitární týden, generální úklid, opravy a přípravy na nový školní rok.

Děkujeme Bohu a také všem podporovatelům, pomocníkům a dobrovolníkům za vše, co jsme zvládli a prožili v právě uzavřeném školním roce a vyhlížíme, co nás čeká o prázdninách.

Jsme vděčni, že se nám podařilo dostat mezi 50 organizací, které byly pro letošní rok vybrány do sbírky Pomozte dětem. Jedná se o náš projekt „Pojďme začít včas“, zaměřený na pomoc předškolním dětem, aby se mohly i přes nepříznivé životní okolnosti zdravě rozvíjet a zvládly úspěšně nástup do školy.

Zda podporu dostaneme, záleží na tom, kolik peněz se ve sbírce vybere. Budeme velmi vděčni za každý příspěvek, můžete si třeba koupit peříčkovou brož v rámci „peříčkového dne“ Pomozte dětem. Každý příspěvek má velikou cenu, protože za všemi 50 projekty je pomoc dětem, které ji velmi potřebují.

Více informací najdete zde:

http://www.pomoztedetem.cz/top-50/

V rámci programů v klubu došlo k několika změnám:

Truhlářská dílna se změnila na rukodělný kroužek - kromě práce se dřevem děláme také další věci - např. výtvarné aktivity, pečení, výzdobu centra, atd. Co se bude v kroužkách dělat, se dozvíte na klubech. Můžete i sami navrhnout, co byste si rádi zkusili, nebo se naučili.

V pondělí a ve středu po kroužkách (15:30 - 16:30) můžete přijít, pokud máte nějaké trápení, problém, se kterým si nevíte rady a potřebujete pomoc. V klubu najdete pracovníka, který vás vyslechne a pomůže vám najít řešení. Můžete si také domluvit doučování, pokud máte potíže ve škole, hrozí vám propadnutí, nebo prostě chcete, aby vám to ve škole lépe šlo.

Díky Pánu Bohu jsme prožili požehnané prázdniny a během září se nám pomalu rozběhl běžný program školního roku. Aktivity a harmonogram v centru zůstávají převážně stejné, jako v minulém školním roce (podrobný rozpis najdete v sekci - klienti - co děláme), změna nastala pouze u truhlářské dílny, která je nyní v pondělí od 14 do 15:30 a také ve středu od 14 do 15:30. Těšíme se na všechny děti, které centrum navštíví.

Prázdniny v Dětském centru TC probíhají zatím úspěšně a v plném pracovním nasazení. Jedna z větších akcí, které jsme si naplánovali, bylo vymalování některých prostor centra - konkrétně tělocvičny, klubovny pro předškolní děti a truhlářské dílny. Malování pro nás bylo vždy oříškem, neboť naše kapacita je v tomto směru velmi omezená. Proto jsme se poohlíželi, zda by bylo možné získat nějakou pomoc zvenčí. Podařilo se nám navázat komunikaci s organizací Ratolest, která zprostředkovává pomoc dobrovolníků z komerčních firem neziskovkám. Tato pomoc proběhla v rámci projektu Spouštíme lavinu dobrovolnictví. Díky této spolupráci nás v Dětském centru navštívil tým dobrovolníků z firmy IMI Critical Ingineering, která vyrábí vysokozátěžové ventily pro průmyslová odvětví energetiky a ropného/plynárenského průmyslu. Dva pracovní týmy pracovaly ochotně a rychle.

Děkujeme srdečně všem pracovníkům i organizaci Ratolest za podporu a spolupráci.

 
       
V Dětském centru již naplno běží prázdninový program. Máme za sebou jeden streetwork, kdy jsme navštívili cca 45 dětí na dvou ubytovnách, hráli jsme si, soutěžili, zpívali a povídali o tom, jak se "volá Pánu Ježíši". Také jsme již vyrazili na výlet do Kounic. I přes to, že bylo celkem horko, děti statečně zdolaly všechny kilometry, čímž si vysloužily velkou zmrzlinu:-)
  • Od 7. 7. do 11. 7. budeme s deseti dětmi na prázdninovém pobytu na Valašsku - užijeme si typické táborové radovánky, jako je např. koupání, táborák, bojovky v lese, noční hra, atd. Ani zde nezapomeneme na to, abychom také naslouchali Božímu slovu - letošním tématem jsou podobenství. 
  • Po návratu z pobytu nás čekají další streetworky, výlety pro předškolní děti i školáky, a také společné vaření. Termíny akcí se děti dozví u nás v Dětském centru - až půjdete kolem, stačí se podívat na plakátek na vratech. Kdyby byl zrovna náhodou stržený, nebo někam uletěl, zkuste na nás zazvonit, nebo nám můžete napsat přes facebook.
  • Kromě programů s dětmi nás čeká taky spousta práce na zvelebení centra pro příští školní rok - budeme malovat, instalovat novou kuchyň a velkou vestavěnou skříň do kanceláře. Pro malování aktuálně hledáme dobrovolníky - jedná se o první týden v srpnu. Pokud by se mezi čtenáři našel někdo, kdo by chtěl naši službu podpořit pomocí s malováním nebo následným úklidem, kontaktujte nás, prosím.
Přejeme všem požehnané, odpočinkové prázdniny.

Podporují nás

wnzWeb na zakázku

 

Statutární město Brno

 

Městská část Brno střed

 

Městská část Brno - sever

Jihomoravský kraj

Ministerstvo práce a sociálních věcí

 

Nadace rozvoje občanské společnosti

podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí

Fond pomoci Siemens

Nadační fond Albert

 

 

 Výbor dobré vůle

 

Sbor Apoštolské církve Brno

sbor Církve Bratrské Betanie

 sbor Církve Bratrské Betanie

Scroll to top